باماهاس همچنین در صدر لیست ساندویچی های تهران در برنامه FurScore قرار دارد ، "این برنامه برای رتبه بندی رستوران ها و مکان های دیدنی بین المللی است." داشتن رتبه های اول و دوم باهاماس در این برنامه نشان دهنده رضایت مشتریان و مخاطبان اطراف رستوران است.

 

کوکتل آرژانتینی

کوکتل آرژانتینی داغ، طعم گرم خاطرات سوسیسی کودکی!

سال‌ها پیش، آن وقت‌ها که سوسیس مزه سوسیس را می‌داد و ژامبون هم مزه ژامبون را، با دوستانمان یا تنها که به «ساندویچی» می‌رفتیم، ساندویچی‌ها، برایمان حس خوش سرزندگی و سبکی داشت. این حس‌ها با افزایش و ماشینی شدن ها کمرنگ‌تر شد.

کوکتل باماهاس فرقش با بقیه کوکتل‌های دنیا این تفاوت را دارد که این حس و مزه‌ها را یادتان می‌آورد. با این کوکتل مزه ی روغن داغ مانده نمی دهد، برخلاف بقیه کوکتل‌های معمولی، مزه سوسیس‌های کودکی‌مان را به یادمان می‌آورد. «باماهاسی‌ها» به آن «کوکتل آرژانتینی» هم می‌گویند چون ادویه های دستور سرآشپز برای این ساندویچ را، از آن طرف کره ی زمین، یعنی کشور آرژانتین آورده‌اند. کوکتل آرژانتینی، گرم و داغ است و این گرمی را از نان ترد و تازه‌، از کوکتل پخته شده با بخار داغ، و از سس خوش طعم باماهاس گرفته است. ادویه ی تند، پنیر و پیاز و جعفری تر و تازه، و چیپس خرد شده‌، حس خودمانی بودن و ظاهر دلچسب و قدیمی آن را بیشتر می کند.

 

هیولا بیکن

چگونه «هیولا بیکن» خود را رام کنیم؟!

رام کردن هیولای باماهاس کار هر کسی نیست چون هیولا یک ساندویچ بیکن ساده و لاغرمردنی نیست. هیولا نژادی از بیکن‌های سرزمین باماهاس است که جهش یافته و از سه نوع متفاوت ژامبون تشکیل شده است که روش توليد و فرمولاسيون خاص خودشان را دارند.

هیولای باماهاس یک ساندویچ هیجان انگیز و حرفه ای است. مرحله اول این نبرد با نان کنجدی تازه ای شروع می شود که هر صبح، تازه و داغ به باماهاس می‌رسد. تنها با یک حرکت از این مرحله عبور می‌کنید، اما تا خیالتان از نان راحت می شود زبانتان با چند طعم مختلف درگیر می‌شود. ۱۲ لایه از ۳ نوع ژامبون گوشت و فیله و مرغ خالص در هم تنیده، مغز این هیولا را شکل داده است و وقتی دندان نیشت در آن فرو می‌رود حالا حالا‌ها کار دارد. نبرد وقتی جذاب می شود که هالوپینوی آتشین و سس جذابش را هم بچشی. در حال کشف این مزه های متنوع هستی که عطر جعفری خرد شده و گوجه فرنگی و خیارشور ترد و تازه زیر زبانت می آید. تازه در همان لحظه است که میفهمی با چه هیولای خوشمزه ای طرف هستی! ساعت‌ها مزه این نبرد را به یاد خواهی آورد.

 

بیکن مخصوص

تابلوی نقاشی به‌نام بیکن مخصوص باماهاس!

به پیچ و تاب لایه‌های متعدد ژامبون فیله بره و ژامبون گوشت خالص، به یکنواختی لایه‌های سس خوش رنگی که با دانه‌های ریز و خوشعطر ادویه‌‌ی داخل سس بهم آمیخته‌اند،

به اسلایس‌های گوجه فرنگی تازه و خیارشور ترد، و به امتداد خلال‌های ریز و خرد شده پیاز و جعفری، که به نواری از تکه‌های ریز و درشت چیپس ختم میشوند، به نان کنجدی تردی که بی آنکه ترک بخورد یا پاره شود یا آب بیفتد بین کاغذ ضدچربی براق سفید پیچیده شده، نگاه کن. اگر این هارمونی نیست پس چیست؟!

 

رُست بیف

«رُست بیف» باماهاس، یک مزه‌ی مخملی‌، در قسمت خاطرات ساندویچ‌خوریِ مغزتان!

اغلب ساندویچ‌خورها، باماهاس را به ساندویچ‌های سردش می‌شناسند. اما دیده شده بعضی از مشتریان باماهاس هستند که علاوه بر اینکه دوست دارند بعضی وقت‌ها ساندویچ گرم میل کنند، به درصد بالای ۹۰٪ گوشت ساندویچ هم راضی نیستند. اگرچه چند درصد نبودن گوشت در ژامبون و کوکتل بخش مهمی از خوش‌طعمیِ ساندویچ رو به عهده دارد.

برای «باماهاس»، اینکه یک «باماهسی» بعضی وقت‌ها می‌خواهد یک تجربه صد در صدی ساندویچ گوشتی را داشته باشد، قابل احترام است. برای همین است که در منوی خود، «رست بیف باماهاس» را هم اضافه ‌کردیم. «رُست بیف باماهاس»، در منوی غذاهای «باماهاس» بروز است. بروز است یعنی به روز و هر روز برای پخت و مشتریان آن روز تامین و رُست می‌شود. پس قیمتش هم بروز است. سهم دیگری از سالم بودن این ساندویچ بخاطر این است که گوشتش برخلاف خیلی از ساندویچ‌هایی که به اشتباه اسمشان را «رُست‌بیف» گذاشته‌اند، بدون روغن «رُست» و آماده می‌شود. هرچند «رُست بیف باماهاس» خوب، مغزپخت و بریان شده‌است، اما در ترکیبش با سس و ادویجات خاصِ این ساندویچ، مزه مخملی‌اش تا کنج و پستو‌های قسمت خاطرات ساندویچ‌خوری‌ مغزتان جا خوش می‌کند. و بخاطر همین خلال‌های گوشت گوساله «رُست بیف باماهاس»، با وجود برشته بودن، وقتی زیر دندانتان رفت تا مدت‌ها این ساندویچ را می‌خواهید و به یاد دارید.