باماهاس بنیان گذار


احسان سوار

بنیانگذار و مالک مجموعه باماهاس
متولد 18/06/1984

داستان باماهاس


سفر به روزهایی که به همین سادگی‌ها نمی‌توانیم آنها را به خاطر بیاوریم... بعضی وقت¬ها فضایی خاص‌ می‌تواند خاطرات خاص و دلنشین را به یادمان بیاورد. جاهایی که عطر، موسیقی، تصاویر و مبلمان آن‌ها، نشانه‌هایی از لحظه¬های خوش گذشته هستند. مزه های خاطره‌انگیز نیز ما را به گذشته می برند. یک منتقد سرسخت غذایی نیز در برابر طعم اصیل تسلیم می شود. یادتان هست در انیمیشن راتاتویی یا موش سرآشپز، «منتقد غذایی» داستان، بخاطر چشیدن مزه یک غذای ساده و روستایی‌ فرانسوی، یاد روزهای کودکی‌اش افتاد و مسیر داستان سرآشپز و آن رستوران عوض شد. مزه‌ها می‌توانند پل‌هایی بسوی تجربه دوباره دنیای خاطراتمان باشند. کافی است یک ساندویچ باماهاس را در دست بگیری و کاغذش را کنار بزنی. اگر همین مزه درست آفریده شده باشد، بعد از اولین گاز رنگ و فضای دنیا برایت عوض می‌شود. یک فلش بک سریع به حس مغازه‌های نوستالژیک کودکی و مزه‌های قدیمی باعث می‌شود برای چند دقیقه هم که شده کار و مشغله‌ها را فراموش کنی و ذهنت را به سوی خاطره‌های دوست‌داشتنی‌ات پرواز دهی. به دورانی که با هم‌بازی‌های مدرسه و دوستان دانشگاه و با کسانی که اولین بار مزه‌ی با هم بودن را کنارشان تجربه کرده‌ای. از قدیم و ندیم مردم با ژامبون و سوسیس کلی خاطره دارند. خاطره‌هایی تلخ و شیرین، ارزان و گران. از وقتی که این نوع ساندویچ به این دور و برها آمد، حدود ۹۰ سال می‌گذرد و تقریبا همه طعمش را چشیده‌اند.

اما ساندویچ‌های «باماهاس» برای کسانی‌ست که کیفیت و جزئیات، به اندازه ی یادآوری خاطرات برایشان مهم است. به جزئیاتی که بر طعم و مزه ی نهایی ساندویچ و در نتیجه در لحظه‌های مهم غذا خوردن و با هم بودنشان اثر می‌گذارد. «باماهاس» متفاوت است چون فکر میکنیم هر نکته و متریال ریز و درشتی می‌تواند طعم را عوض کند. مانند زندگی که کوچکترین چیزها در ساده‌ترین بخش‌های آن، تغییر ایجاد می‌کنند. همانطوری که برند «باماهاس» مهم است پس برای تهیه مواد ساندویچ‌مان از برندهای خوب و نام‌آشنا استفاده می‌کنیم. مثلا برای نان ساندویچ از نان ترد و کنجدی «سحر» یا برای ژامبون و کوکتل از محصولات کارخانجات درجه یکی همانند «میکائیلیان» و «رباط» بهره می بریم. بازار اول صبح تره‌بار، «باماهاس» را بخوبی می‌شناسد. چون بنظرمان اگر گوجه، جعفری یا حتی خیارشور ترو تازه نباشند ساندویچ خوبی از آب در نمی‌آید. برای همین است که نان و این سبزی و صیفی‌جات را که آخر روز می‌مانند، به مراکزی که به این‌ها نیاز دارند، اهدا می‌کنیم. در کنار سس مخصوص، باماهاس ترکیبی خوشمزه می سازد که طعم دلچسب و فراموش شده¬ی یک ساندویچ واقعی را به یادمان می آورد. گرم یا سرد فرقی نمی‌کند، ما در باماهاس طعمی را می سازیم که در خانه هم تجربه نمی کنید. کشفی نو در تجربه‌ی ساندویچ در باماهاس اتفاق می افتد. باماهاس انتخابی خوشمزه است برای اینکه ساده ترین لحظات زندگیمان، لحظاتی که در روز هم حتی فکرش را هم نمی کنیم، در کنار هم باشیم. ما از مسيرى كه انتخاب كرده ايم لذت ميبريم، اميدواريم شما هم از کشف ساندویچی متفاوت به نام باماهاس خوشحال باشید.

هر کسی، به همین کیفیتی که حاصل این دقت است اهمیت نمی دهد. باماهاس برای کسانی است که در سبک زندگیشان به این کیفیت ها بیشتر از هر کمیتی اهمیت می دهند. ما به احترام این مشتریان سبک باماهاس را ساخته ایم.
"پس به سبک خودت از زندگی لذت ببر." .